wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » BLOG2 » Jak ochronić kable przed zalaniem?
Kontakt
Szukaj produktu
Systemy płatności
  • Przelewy24
  • iMoje
  • BGŻ
Kategorie aktualności

Jak ochronić kable przed zalaniem?

Data dodania: 13-01-2022 Co to są oploty na kable i do czego służą? Które oploty na przewody wybrać? Dowiedz się jak zabezpieczyć kable przed zalaniem.

Aby korzystanie z instalacji elektrycznej nie stwarzało zagrożenia, należy zadbać o zabezpieczenie przewodów przed wodą. Znajdują się one w wielu miejscach — pod biurkiem w gabinecie, obok kanapy w salonie, a nawet, nierzadko można znaleźć je w łazience. Ich zawilgocenie powoduje poważne konsekwencje, jednak istnieje sposób, żeby tego uniknąć. Jak ochronić kable przed zalaniem? Co jest do tego potrzebne?
Skontaktuj się z nami!

Ochrona kabli przed wodą — dlaczego jest ważna?

Zabezpieczenie przewodów przed zalaniem jest bardzo ważne. Wypadek może zdarzyć się wszędzie. Wystarczy potknięcie, aby z niesionego kubka została wylana kawa czy herbata. Co, jeśli obok były kable? Jeżeli nie są one uszkodzone, prawdopodobnie wystarczy je od razu osuszyć, aby nie stwarzały zagrożenia. Inaczej będzie jednak w przypadku przewodów, których osłona została naderwana. Wtedy nawet niewielka ilość wody może doprowadzić do zwarcia, a to zwiększa ryzyko pożaru, co jest zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia osób znajdujących się w danym mieszkaniu czy biurze.

Zabezpieczenie kabli przed wilgocią a ochrona przed uszkodzeniem

Tak jak zostało wspomniane, woda staje się zagrożeniem, jeśli kable są uszkodzone. W związku z tym, mówiąc o ochronie przewodów przed zalaniem, należy podkreślić, jak istotne jest zastosowanie akcesoriów, które uniemożliwią przerwanie czy złamanie ich otoczki. O to nietrudno, jeśli kable po prostu leżą na podłodze. Każdy może na nie nadepnąć czy też je zahaczyć. Przewody w biurze są dodatkowo narażone na przejechanie po nich kółeczkami od krzesła, co także nierzadko prowadzi do ich zniszczenia. W związku z tym, zastanawiając się, jak ochronić kable przed zalaniem, należy najpierw zadać sobie pytanie, co zrobić, aby nie zostały one uszkodzone.

Jak prawidłowo zabezpieczyć kable przed wodą?

Pomóc w zabezpieczeniu przewodów mogą odpowiednie oploty kablowe. Najczęściej spotykane są warianty siatkowe oraz spiralne. Tego rodzaju produkty zapewniają wysoki stopień ochrony przewodów, a co za tym idzie, całej instalacji elektrycznej. Dzięki nim żaden kabel nie ulegnie uszkodzeniom mechanicznym. Warto podkreślić również, że oploty kablowe nie wpływają negatywnie na estetykę kabli, a wręcz przeciwnie — ułatwiają ich uporządkowanie. Oprócz tego rodzaju produktów, na budowie czy halach produkcyjnych stosowane są też specjalne najazdy, dzięki którym nawet jeśli ciężki samochód przejedzie przez rampę, przewody pozostaną nienaruszone, a wszystkie osoby znajdujące się w ich pobliżu będą bezpieczne.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru zabezpieczenia kabli?

Ochrona kabli przed wodą będzie skuteczna tylko, jeśli postawią Państwo na trwałe, odporne na uszkodzenia produkty od sprawdzonego dostawcy. W innym przypadku oploty kablowe mogą nie spełniać prawidłowo swojej funkcji. Co więcej, tego rodzaju elementy powinny być wykonane z tworzyw, które są dobrymi izolatorami. Podczas zakupu warto też zwrócić uwagę na łatwość montażu wybranych oplotów, ponieważ wpływa to na komfort osób, które mają je zakładać. Prawidłowo dobrane zabezpieczenie to gwarancja bezpieczeństwa, dlatego trzeba poświęcić czas na znalezienie odpowiedniego rozwiązania. Jeśli mają Państwo jakieś wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z Biurem Handlowym Janecki. Pomożemy w doborze skutecznego zabezpieczenia kabli dostosowanego do indywidualnych potrzeb.

Skontaktuj się z nami!

FAQ:

1. Dlaczego ochrona kabli przed wodą jest ważna?
 

Jeśli kabel jest uszkodzony i będzie mieć kontakt z wodą, może dojść do zwarcia prowadzącego do pożaru.


2. Co można zastosować w celu zabezpieczenia kabli przed zalaniem?
 

Aby zabezpieczyć kable przed zalaniem, warto zainwestować w specjalne oploty, które ochronią przewody przed uszkodzeniami mechanicznymi, a co za tym idzie, również przed kontaktem z wodą.


3. Czym powinny charakteryzować się oploty kablowe?
 

Oploty kablowe powinny być wykonane z trwałych, dobrze izolujących materiałów. Dobrze również, jeśli nie będą wpływać na elastyczność przewodów.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl