wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Oploty kablowe

Oploty kablowe - produktów: 8

Oploty kablowe

Oploty na kable to specjalnie skonstruowane zabezpieczenia przewodów będące warstwami ochronnymi, które uniemożliwiają uszkodzenie kabli, a jednocześnie dobrze izolują. To bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo instalacji, ale też na jakość i komfort pracy oraz zwiększa ich możliwości eksploatacyjne. Oploty na przewody produkowane są z różnych materiałów, które zapewniają odporność na niekorzystne czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Są łatwe w montażu, można je dopasować do konkretnych warunków.

 

Oferta BH Janecki obejmuje głównie oploty na kable siatkowe i spiralne. Nie tylko dobrze izolują i chronią, ale pełnią też dodatkowe funkcje – amortyzują wstrząsy i umożliwiają utrzymanie porządku „w kablach”. Taka osłona na kabel dodaje instalacji walorów estetycznych!

 

 

 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Jakie funkcje pełni oplot na kabel?
 

  • Ochronna – owijka na kable chroni je przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi (np. niską temperaturą, wilgocią, pyłem), amortyzuje wstrząsy i wibracje oraz zapobiega uszkodzeniom mechanicznym (przetarciom czy przegryzieniom przez zwierzęta). Tym samym zwiększa „żywotność” przewodów – wydłuża ich okres eksploatacyjny i zmniejsza jego koszty.

  • Montażowa – osłona na kabel umożliwia rozgałęzienie jednego lub więcej przewodów oraz ułatwia montaż uzwojenia. Sprzedawane oploty na kable zostały skonstruowane w taki sposób, aby uprościć etap mocowania i skrócić czas potrzebny na montaż. Dodatkowo można je wykorzystywać również do zabezpieczenia rur czy węży. To doskonała alternatywa dla standardowych opasek rzepowych oraz stosowania kabli montowanych na stałe.

  • Porządkowa – estetyczna. Oploty na kable porządkują instalację i pozwalają ją ukryć, co ma szczególne znaczenie np. w pomieszczeniu. Uniemożliwiają poplątanie się przewodów. Cała instalacja wygląda estetycznie i nawet po kilku latach eksploatacji nie „straszy” swoim wyglądem.

 

Jakie są rodzaje osłonek na kabel?
 

  • Spiralne oploty na przewody – wyprodukowane z polietylenu HDPE w celu zapewnienia maksymalnej ochrony. Ułatwiają montaż, umożliwiają odłączanie i podłączanie wiązek. Materiał tych osłonek na kable jest odporny na warunki atmosferyczne oraz działanie chemikaliów. Dobrze zabezpiecza przed wilgocią, a jednocześnie wyróżnia się wysoką wydajnością elektryczną – izolacyjnością.

  • Siatkowe oploty na kable – wytrzymałe i odporne, przeznaczone do montażu na wiązkach kabli, węży i rur, sprzedawane na rolki. Zabezpieczają przed uszkodzeniami mechanicznymi i warunkami zewnętrznymi. Ich atutem jest to, że jednocześnie maskują wiązki, ale ułatwiają dostęp do kabli. Siatkowa osłona na kabel jest elastyczna – rozciągliwa (nawet trzykrotnie!), więc ściśle dopasowuje się do grubości wiązki i pozwala ją dowolnie kształtować, wyginać.

 

Które oploty na przewody wybrać?

 

Oba rodzaje oplotów na przewody dobrze pełnią swoje funkcje i są równie łatwe w montażu, będąc alternatywą dla opasek rzepowych. To, która osłona na kabel lepiej się sprawdzi, zależy od konkretnej sytuacji – warunków montażowych, rozmiarów instalacji oraz preferencji instalatora. Wszystkie oploty na przewody dostępne są w różnych wariantach rozmiarowych – zachęcamy do zapoznania się ze specyfikacją elementów dostępną w kartach produktowych.

 

Specjaliści z BH Janecki chętnie doradzą i pomogą wybrać optymalne rozwiązanie!

 

Czym wyróżnia się owijka na kabel od BH Janecki?
 

  • Solidne materiały – które nie tylko dobrze chronią przed czynnikami zewnętrznymi i uszkodzeniami, ale też doskonale amortyzują wstrząsy i pochłaniają wibracje, wydłużając znacznie czas eksploatacji przewodów i zapobiegając awariom.

  • Solidne wykończenie – produkty pozbawione wad i niedociągnięć. Osłony na kable nie zużywają się szybko, nie pękają, nie przecierają się. Na długo zachowują swój fabryczny wygląd i właściwości, chroniąc okablowanie.

  • Łatwość montażu – zastosowanie oplotów na przewody nie komplikuje montażu instalacji, a wręcz skraca czas potrzebnych prac. Umożliwia szybkie i precyzyjnie rozgałęzienie jednego lub kilku przewodów oraz dołączenie kolejnych wiązek. Porządkuje wiązki niezależnie od ich ukształtowania i grubości.

  • Warianty osłonek – w ofercie dostępne są nie tylko różne rodzaje owijek na kable (spiralne i siatkowe), ale też szeroki wybór ich rozmiarów. Dzięki temu można precyzyjnie dopasować wielkość osłonek do zabezpieczanych elementów instalacji.

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl