wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » BLOG » Wykorzystanie nitonakrętek przy montażu ogrodzeń
Kontakt
 • Biuro Handlowe Janecki s.j.
  Handlowa 34 lok. 2B
  03-556 Warszawa
  KRS0000524083
  NIP: 5242771979
 • E-mail:k.janecka@bhjanecki.pl
 • Telefon22 679 04 01
  605284603
 • Godziny działania sklepuNie prowadzimy sklepu stacjonarnego. Pod podanym adresem znajduje się biuro
Szukaj produktu
Systemy płatności
 • Przelewy24
 • iMoje
 • BGŻ
Kategorie aktualności

Wykorzystanie nitonakrętek przy montażu ogrodzeń

Data dodania: 09-03-2022
Ogrodzenie to istotny element każdej posesji. Oprócz większych elementów, jak same panele podczas montażu wykorzystuje się również nitonakrętki. Czym są te akcesoria? Do czego służą?

Ogrodzenie to istotny element każdej posesji. To dzięki niemu domownicy mogą czuć się bezpiecznie, bez obaw, że ktoś niepożądany wejdzie na ich działkę. Aby jednak spełniało odpowiednio swoją funkcję, powinno być prawidłowo wykonane. Oprócz większych elementów, jak same panele podczas montażu wykorzystuje się również nitonakrętki. Czym są te akcesoria? Do czego służą?


Skontaktuj się z nami!

Czym są nitonakrętki?

Mianem nitonakrętek określa się jeden z rodzajów nitu, który ma rurkowaty kształt i posiada część gwintowaną wewnętrznie. Tego rodzaju akcesorium składa się z:

 • części gwintowanej,
 • części cienkościennej, która jest niegwintowana,
 • kołnierza.

Nitonakrętki są szczególnie potrzebne w momencie, gdy chce się połączyć z czymś bardzo cienki element, np. blachę. Ich zaletą jest fakt, że sam montaż tego rodzaju akcesorium nie powinien sprawiać żadnych trudności. Nagwintowany trzpień łączy się z kołnierzem, a nitonakrętkę wkłada do wykonanego wcześniej otworu. W kolejnym kroku należy produkt przycisnąć do materiału z wykorzystaniem kołnierza. Następnie powrotny ruch trzpienia powinien wykonać spęcznienie. Na koniec pozostaje jedynie usunąć trzpień poprzez jego wykręcenie.

Obecnie profesjonaliści zamiast wykorzystania własnej siły, decydują się na użycie specjalnych nitownic. Za ich sprawą można mieć pewność, że spoina będzie trwała, ponieważ podczas jej montażu zostanie wykorzystany odpowiedni nacisk. Pozwala to również na wykonanie pracy szybciej. Nitonakrętki znajdują zastosowanie przede wszystkim podczas prac remontowych, a także w budownictwie i przemyśle, gdzie nitownica umożliwia zautomatyzowanie całego procesu.

Produkty ze stali ocynkowanej, nierdzewnej czy aluminium — co wybrać?

Opisywane produkty można podzielić na nitonakrętki sześciokątne, otwarte oraz zamknięte. Co więcej, często dzielone są ze względu na materiały, z jakich powstają. Dużą popularnością cieszą się szczególnie warianty ze stali pokrytej warstwą cynkową, która dodatkowo zwiększa trwałość tego rodzaju akcesoriów. Z kolei warianty aluminiowe są dobrym wyborem dla osób szukających produktów łatwych w montażu.

Zazwyczaj jednak do tworzenia ogrodzeń są używane nitonakrętki ze stali, ponieważ ważna jest przede wszystkim odporność materiałów na korozję oraz uszkodzenia. Warto podkreślić, że oprócz tego w asortymencie Biura Handlowego Janecki znajdują się produkty w wielu rozmiarach, co także ułatwia ich dopasowanie do określonych potrzeb.

Nitonakrętki a montaż ogrodzeń

Jednym z popularnych zastosowań nitonakrętek jest użycie ich podczas montażu ogrodzeń do wykonywania połączeń między poszczególnymi elementami. Przede wszystkim po wykonaniu otworu w materiale należy zabezpieczyć go przed korozją. Sprawdzi się w tym przypadku wykorzystanie odpowiedniej farby. Dlaczego warto postawić na połączenia nitowe? Są one szczelne, a co za tym idzie, zabezpieczają przed gromadzeniem się w otworze wilgoci, a to także mogłoby prowadzić do powstawania rdzy na ogrodzeniu.

Nitonakrętki, których montaż wykonano z użyciem nitownicy, zapewniają ogrodzeniom pożądaną trwałość. Warto pamiętać, że tego rodzaju elementów nie można zdemontować. Jeśli więc zależy Państwu na tym, aby dane ogrodzenie było chronione przed korozją i pomimo upływu lat spełniało swoje zadanie, konieczne będzie prawdopodobnie wykorzystanie nitonakrętek i nitownicy, która dodatkowo usprawni cały proces.


Skontaktuj się z nami!

FAQ:

1. Gdzie wykorzystuje się nitonakrętki?
 

Nitonakrętki znajdują zastosowanie na placach budowy, a także w przemyśle. Co więcej, stosuje się podczas przeprowadzania remontów, a czasem nawet — mniejszych napraw.
 

2. Z czego wykonuje się nitonakrętki?
 

Nitonakrętki najczęściej są tworzone ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej oraz z aluminium.
 

3. Dlaczego warto wykorzystać nitonakrętki podczas montażu ogrodzenia?
 

Nitonakrętki zapewniają trwałe połączenia, a także chronią wykonane otwory przed wilgocią, dlatego tworzone z ich wykorzystaniem ogrodzenia pozostają w nienaruszonym stanie przez wiele lat.
 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii BLOG
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Przerwa urlopowa